Android Mobil Uygulamamız Yayınlandı. İndirmek için tıklayınız.

Ofsayt Listesi

Listeler Nedir ?

Listeler size bültenin ‘enlerini’ sunar. Günlük olarak güncellenir. Listeler sayesinde bülteni tek tek taramanıza,analiz etmenize gerek kalmadan size aradığınız her türlü bahis ve istatistiğin enlerini sunar.

Bu liste size günün bültenindeki en iyi Ofsayt takımlarını sunmaktadır.

Ofsayt tercihlerinizde kullanabilirsiniz.

Bu listeler maç değil, takım bazında oluşur. Takımların maçlarında çıkan 'Ofsayt Ortalamasına' göre oluşur. 

Listede takım detaylarına ve maç detaylarına girerek her iki takımın genel olarak veya ev/deplasman ayrımı yaparak performanslarını görebilirsiniz.

ProAnaliz bu denli başarılı ve detaylı Ofsayt Listeleri veren, Türkiye'deki İlk ve Tek oluşumdur. 

Liste Açıklamaları

 • Lig : Maçın Ligi
 • Saat : Maçın Saati ve Tarihi
 • Ev Sahibi : Ev Sahibi Takım
 • Deplasman : Deplasman Takım
 • Maç Ofsaytları : Asıl Takım’ın Maçlarında Çıkan Ofsayt Ortalaması ( Ofsayta Düştüğü + Düşürdüğü )
 • Takım Ofsaytları : Asıl Takımın Maç Başına Düştüğü Ofsayt Ortalaması ( Sadece Düştüğü )
 • Asıl Takım : Maç Ofsaytları ve Takım Ofsaytları İstatistiklerine Sahip Olan Takım
   

Asıl Takım, listede yazan istatistiklerin sahibidir. Eğer maç 'Kırmızı Renkle' yazıldıysa, iki takım da asıl takım olarak listede yer alıyor demektir. Yani iki takımın da maçlarında ofsayt ortalaması 3.5 ve üzeridir.

Örneğin; listede 'Asıl Takım' olarak Beşiktaş yer alsın. Ofsayt Ortalaması 4,5 , Takım Ofsaytı ise 2,3 olsun. Bu şu demek; Beşiktaş'ın maçlarında ortalama 3,5 ofsayt çıkıyor. Beşiktaş'ın kendisi ise maç başı ortalama 2,3 ofsayta düşüyor.
Ofsayt Ortalaması; Asıl Takımın maçlarında çıkan ofsayt sayısıdır. Hem kendisinin düştüğü hem de rakibini düşürdüğü ofsayt sayılarıdır.
Takım Ofsaytları kısmı ise, Asıl Takımın maç başına kendisinin düştüğü ofsayt sayılarıdır.


Eğer, Ev-Deplasman kısmında iki takımın ismi de kırmızı ile yazılıysa bu her iki takım da listede yer alıyor demektir.
Örnek : Yukarıdaki örnekteki gibi Beşiktaş 'Asıl Takım' olarak listede yer alsın. Rakibi Rizespor'un da Ofsayt Ortalaması 3,7, Takım Ofsaytı ise 2,8 olsun. Yani; Rizespor'un maçlarında ortalama 3,7 ofsayt çıkıyor. Rizespor'un kendisi ise maç başı ortalama 2,8 ofsayta düşüyor. Bu durumda karşılaşan iki ekipte 3,5'tan fazla ofsayt ortalamasına sahip olduğuı için isimleri 'Kırmızı Renkle' yazılacak.

Örnek üstünden devam edersek, 'Asıl Takım' olan Beşiktaş'ın rakibinin maçlarında ofsayt ortalaması 2-3 ise yani 3,5 ve altındaysa, rakibi listede yer almayacaktır.
 

 • Eğer maçlar 'Kırmızı Renkle Yazılı' değilse Asıl Takım’ın rakibini de mutlaka analiz ediniz. Asıl Takım istatistiği sayesinde listeye girmiş olabilir. Ancak karşılaştığı rakip tam tersi istatistiklere sahip olabilir.
 • Hava,zemin durumuna, sakatlık,cezalılara, özel motivasyonlara, derbilere, teknik direktör değişimlerine, son haftadaki şampiyonluk,küme düşme gibi yarışlara dikkat ediniz.